Amfizem Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? - Avukat Melih Demirer
 

MakaleAmfizem Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Amfizem polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

 

Amfizem Nedir?

Amfizem nedir? Amfizem, akciğerin uzun yıllar boyunca hasar alması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Amfizemde alveoller hasar aldığından akciğere hava girişinden sorumlu kesecikler görevlerini yapamaz hâle gelir ve rahatsızlığa sahip kişiler nefes alış verişlerinde zorluklar yaşarlar. Amfizem sonucunda akciğerlerde tedavi edilemeyecek boyutta hasarlar oluşabilir. Amfizemin belirtileri arasında göğüste meydana gelen sıkışmalar, sürekli öksürükler, yorgunluk, uyku problemleri, yanaklarda ve dudaklarda morarmalar, akciğer enfeksiyonları, kilo kayıpları gibi unsurlar sıralanabilmektedir.

 

Amfizem Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Amfizem polis ve bekçi olmaya engel mi? Amfizem, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B, C ve D dilimlerinde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar önünde bir engel teşkil etmektedir.

Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara