Dismenore (Ağrılı Adet Görme) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? -
 

Makale Dismenore (Ağrılı Adet Görme) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Dismenore (Ağrılı Adet Görme) polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

 

Dismenore (Ağrılı Adet Görme) Nedir?

Dismenore (Ağrılı Adet Görme) nedir? Dismenore, adet döneminde yaşanan sancıları ifade etmektedir. Adet sürecinin ilk iki gününde dismenore görülebilmektedir. Dismonere seviyelere sahiptir. Bu seviyeler primer dismenore ve sekonder dismenoredir. Primer dismenore, ilk adette yaşanır ve zaman geçtikçe azalır. Sekonder dismenore ise daha geç yaşlarda gelişir ve ortaya çıkar. Sekonder dismonerenin gelişmesi için pek çok farklı etken olabilir. Dismenore tedavisinde genellikle ilaç kullanılmaktadır.

 

Dismenore (Ağrılı Adet Görme) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Dismenore (Ağrılı Adet Görme) polis ve bekçi olmaya engel mi? Dismenore (ağrılı adet görme), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B diliminde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar önünde bir engel teşkil etmektedir.

Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara