Egzama – Ekzema (Kızarıklık) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? -
 

MakaleEgzama – Ekzema (Kızarıklık) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Egzema – Ekzema (Kızarıklık) polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Egzama – Ekzema (Kızarıklık) Nedir?

Egzama – Ekzema (Kızarıklık) nedir? Egzama, cildin çeşitli yüzeylerle teması sonucunda ortaya çıkabilmekte olan döküntülü deri hastalığıdır. Vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir. Egzama sırasında ciltte kaşıntılar, kızarıklıklar, renk değişimleri gibi durumlar gelişebilmektedir. Dünya genelinde en sık görülen deri rahatsızlıklarından biridir.

Egzama alerjik faktörlere yatkın bireylerde görülebilir. Duygusal durumlar, psikolojik sorunlar ve stres etkenine bağlı olarak da gelişebilir. Egzamanın belirtileri arasında sürekli kaşıntı, deride dmkülmeler ve kızarıklıklar yer almaktadır.

 

Egzama – Ekzama (Kızarıklık) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Egzama – Ekzama (Kızarıklık) polis ve bekçi olmaya engel mi? Egzama, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B, C ve D  dilimlerinde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar için bir engel teşkil etmektedir.

Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara