Ganglion Kisti (El Bileği Kisti) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? -
 

MakaleGanglion Kisti (El Bileği Kisti) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Ganglion Kisti (El Bileği Kisti) polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Ganglion Kisti (El Bileği Kisti) Nedir?

Ganglion Kisti (El Bileği Kisti) nedir? Ganglion kisti, el bileğinde yer alan tendonlar veya eklemelr üzerinde oluşabilen sıvı dolu kesecikleri ifade etmektedir. Ganglion kistlerinin boyutları ve iyileşme süreleri de farklılık gösterebilmektedir. Bazı kistler kendiliğinden iyileşirken bazılarının iyileşebilmeleri için cerrahi müdahale gerekebilmektedir. Ganglion kistleri bazı durumlarda el bileğindeki fonksiyonları engelleyebilmekte ve çalışmasını aksatabilmektedir. Bu nedenle uzun süreli ve iyileşme göstermeyen el bileği kistleri için alanında uzman bir hekimden destek alınması gerekir.

Ganglion Kisti (El Bileği Kisti) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Ganglion Kisti (El Bileği Kisti) polis ve bekçi olmaya engel mi? Ganglion kisti (el bileği kisti) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde şu şekilde ifade edilmiştir:

“Basit kistler, nonspesifik kalsifikasyonlar, yer kaplayan diğer iyi huylu oluşumlar sağlam kabul edilir.”

Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara