Kolesteatom Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? - Avukat Melih Demirer
 

MakaleKolesteatom Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Kolesteatom polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

 

Kolesteatom Nedir?

Kolesteatom nedir? Kolesteatom, orta kulağın kulak zarı arkasındaki bölgesinde gerçekleşen cilt büyümesini ifade etmektedir. Birey doğuştan kolesteatoma sahip olabilir veya tekrarlamış orta kulak enfeksiyonları nedeniyle kolesteatom geliştirebilir.

Kolesteatomun nedenleri arasında sinüs enfeksiyonları, alerjiler, tekrarlayan kulak enfeksiyonları gibi unsurlar bulunmaktadır. Kolesteatomun en büyük belirtisi kulak üzerinde baskı hissiyatının oluşmasıdır. Kolesteatom cerrahi müdahaleler ile tedavi edilebilmektedir. Tedavi ile kulaktaki kist çıkarılır ve bireyin günlük yaşantısına normal bir şekilde devam etmesi sağlanır.

 

Kolesteatom Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Kolesteatom polis ve bekçi olmaya engel mi? Kolesteatom, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B, C ve D dilimlerinde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar önünde bir engel teşkil etmektedir.

Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

 

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara