Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? -
 

Makale Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) Nedir?

Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) nedir? Menoraji, adet kanamasının 7 günden uzun sürmesi ve bireyde normal miktardan daha fazla kanama olmasıdır. Menarojiye sahip bireylerde kanama miktarındaki fazlalık kansızlık gibi rahatsızlıklara da neden olabilmektedir. Vajinal kanamanın 1 haftadan daha uzun sürmesi, kanama esnasında büyük kan pıhtılarının kan ile birlikte gelmesi, alt karında ve pelvik bölgede ağrılar, şiddetli adet kanamaları, kansızlık belirtilerine sahip olunması gibi unsurlar menoraji belirtileri arasında gösterilmektedir.

Menorajiye sahip bireylere önerilen tedaviler arasında ilaç tedavileri yer almaktadır.

Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Menoraji (Aşırı Adet Kanaması) polis ve bekçi olmaya engel mi? Menoraji (aşırı adet kanaması), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B diliminde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar önünde bir engel teşkil etmektedir. Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara