Perine Yırtığı Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? - Avukat Melih Demirer
 

MakalePerine Yırtığı Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Perine yırtığı polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Perine Yırtığı Nedir?

Perine yırtığı nedir? Perine yırtığı, kadınlarda doğum sonrası görülen yırtıktır. Ağırlıklı olarak ilk doğumlarda bebeğin normalden daha büyük olması durumunda, doğum sırasında gerçekleşen müdahaleler sonucunda, doğumun yavaş ilerlemesi gibi durumlarda oluşabilmektedir. Perine yırtıkları, bireyin sağlığını olumsuz etkileyebilmekte ve günlük yaşamında olumsuz durumlarla karşılaşmasına neden olabilmektedir.

 

Perine Yırtığı Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Perine yırtığı polis ve bekçi olmaya engel mi? Perine yırtığı, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B, C dilimlerinde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar önünde bir engel teşkil etmektedir. Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

 

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara