Prostat Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? - Avukat Melih Demirer
 

MakaleProstat Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Prostat polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

 

Prostat Nedir?

Prostat nedir? Prostat, idrar kesesinin çıkış bölgesinde yer alan ve idrar kanalını sarmakta olan bir yapıdır. İdrar kanalı, idrarın dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Zamana bağlı olarak ve çeşitli nedenlerden dolayı prostat idrar borusunu tıkayarak idrarın dışarı atılmasını zorlaştırabilmekte veya engelleyebilmektedir. Prostat büyümesinin nedenleri arasında yaş, hormonlarda meydana gelen düzensizlikler yer almaktadır. Prostat belirtileri arasında idrar yapmada zorlanma, sık idrar yapma, çatallı idrar yapma, idrar yapıldıktan sonra damlamalar, idrar yapılması esnasında yanma veya kanama gibi unsurlar bulunmaktadır.

 

Prostat Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Prostat polis ve bekçi olmaya engel mi? Prostat, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan C ve D dilimlerinde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar için bir engel teşkil etmektedir. Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

 

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara