Sindaktili (Yapışık Parmak) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi? - Avukat Melih Demirer
 

MakaleSindaktili (Yapışık Parmak) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

19 Ocak 20220

Sindaktili (Yapışık Parmak) polis ve bekçi olmaya engel mi? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Sindaktili (Yapışık Parmak) Nedir?

Sindaktili (Yapışık Parmak) nedir? Sindaktili (yapışık parmak), iki veya daha fazla parmağın birbirine bitişik olması durumudur. Anne karnındaki bebeğin gelişimi esnasında parmakların ayrımı gerçekleşir. Fakat bu parmakların ayrılması bazı durumlarda gerçekleşemez ve sindaktiliye neden olabilir. Sindaktili en sık görülen anomalilerden birisi olarak tanımlanmaktadır. Eldeki orta parmak ve yüzük parmağı arasında çok sık olarak görülebilmektedir.

Sindaktili (Yapışık Parmak) Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Sindaktili (Yapışık Parmak) polis ve bekçi olmaya engel mi? Sindaktili (Yapışık Parmak) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde belirtildiği üzere, herhangi bir cerrahi operasyon sonucu düzeltilmemişse polis ve bekçi olmak isteyen adaylar önünde bir engel teşkil etmektedir. İlgili madde şu şekildedir:

‘’Polidaktili, sindaktili için yapılan, anatomik ve fonksiyonel bozukluk yapmayacak, eşgal belirtmeyecek, başarılı cerrahi girişimler sağlam kabul edilir.’’ Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara