Üreteropelvik Darlık Polis ve Bekçi Olmaya Engel midir? -
 

MakaleÜreteropelvik Darlık Polis ve Bekçi Olmaya Engel midir?

19 Ocak 20220

Üreteropelvik darlık polis ve bekçi olmaya engel midir? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

 

Üreteropelvik Darlık Nedir?

Üreteropelvik darlık nedir? Üreteropelvik darlık, böbrekte bulunan idrarın çeşitli nedenlerden dolayı mesaneye ulaşamaması durumlarında ortaya çıkmakta olan bir rahatsızlıktır. Böbreğin idrarı toplamakla görevli olan sistemi ile idrarı boşaltmakla görevli olan üreterin birleşim gösterdiği noktada meydana gelen darlık veya tıkanıklık idrarın geçişini ve sonrasında boşaltılmasını engeller. Üreteropelvik darlık genel anlamda doğuştan gelen bir rahatsızlık olarak tanımlanıyor olsa da sonradan da ortaya çıkabilmektedir. Böbreklerdeki enfeksiyonlar, böbrek ameliyatı geçirmiş kişilerde sonradan görülebilecek kanal tıkanıklıklarına bağlı durumlar, böbreklerdeki taş yoğunluğuna bağlı olarak kanalların tıkanması gibi sebeplerle ortaya çıkabilmektedir.

Böbreklerde şişkinlik, karında şişkinlik, kasıklarda şiddetli ağrılar, idrar renginde değişmeler, idrarla birlikte atılan kan gibi belirtiler üreteropelvik darlık belirtileri arasındadır. Üreteropelvik darlık, ultrason yoluyla, kan ve idrar tahlilleri ile veya damar yollarından yapılacak tıbbi operasyonlar ile teşhis edilebilmektedir.

 

Üreteropelvik Darlık Polis ve Bekçi Olmaya Engel mi?

Üreteropelvik darlık polis ve bekçi olmaya engel mi? Üreteropelvik darlık, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan B diliminde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar için bir engel teşkil etmektedir. Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

 

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara