Uterus (Rahim) Yokluğu Sarkması veya Şekil Bozukluğu Polis ve Bekçi Olmaya Engel midir? -
 

MakaleUterus (Rahim) Yokluğu Sarkması veya Şekil Bozukluğu Polis ve Bekçi Olmaya Engel midir?

19 Ocak 20220

Uterus (Rahim) yokluğu, sarması veya şekil bozukluğu polis ve bekçi olmaya engel midir? Polis ve bekçi olmak isteyen adayların en çok merak ettikleri sorular arasında yer almaktadır. Polis ve bekçi olmak isteyen adayların sağlamaları gereken pek çok sağlık şartı vardır. Ön sağlık testleri, fiziki yeterlilik parkuru adayların mülakattan önce başarılı bir şekilde tamamlamaları gereken aşamalardandır. Bu aşamaları tamamladıktan sonra adaylar genel bir sağlık muayenesinden geçirilir. Bu aşamada adayın uzman doktorlar tarafından muayene edilerek polis veya bekçi olmaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığa sahip olmadığı onaylanmalıdır. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde konu ile ilgili detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

 

Uterus (Rahim) Yokluğu Sarkması veya Şekil Bozukluğu Nedir?

Uterus (Rahim) yokluğu, sarkması veya şekil bozukluğu nedir? Doğuştan uterus (rahim) yokluğu, agenezi sık karşılaşılan bir durum değildir. Doğuştan uterus (rahim) yokluğu, tedavi edilebilen ve birçok farklı tedavi çeşidi olan bir rahatsızlıktır.

Uterus (rahim) hareket yeteneği sınırlandırılmış bir organ olduğundan bulunduğu konumda asılı şekildedir. Uterus (rahim) sarkması ise rahmin asılı olduğu konumdan aşağıya doğru sarkmasıdır. Uterus (rahim) sarkmasındaki ağrı boyutu değişkenlik gösterebilmektedir. Bel ağrıları, vajinal kanamalar, vajinal akıntıda artışlar, idrar kaçırmada artışlar gibi belirtileri bulunmaktadır.

Uterus (rahim) şekil bozukluğu, genel olarak doğuştan bazı faktörlere bağlı olarak oluşuyor olsa da sonradan da ortaya çıkabilmektedir. Regl olamama, regl döneminde çok şiddetli ağrı, tekrarlı düşükler vb. Durumlar uterus (rahim) şekil bozukluğu kaynaklı olabilmektedir.

 

Uterus (Rahim) Yokluğu Sarkması veya Şekil Bozukluğu Polis ve Bekçi Olmaya Engel midir?

Uterus (Rahim) Yokluğu Sarkması veya Şekil Bozukluğu Polis ve Bekçi Olmaya Engel midir? Uterus (Rahim) yokluğu, sarkması veya şekil bozukluğu Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği`nde yer alan A diliminde bulunan bir rahatsızlık olduğundan polis ve bekçi olmak isteyen adaylar için bir engel teşkil etmemektedir. Yönetmelikteki ilgili madde şu şekildedir:

Myoma uteriler ve uterusun konjenital anomalileri (yerleşim ve şekil bozuklukları); menstrüel siklus düzensizliği, aşırı kanama, ağrı ve fonksiyon bozukluğu yapmamak şartıyla sağlam kabul edilir. Ancak Bu Sebepler Olsa Bile Gerekli Yasal Takibi Yapmak ve Hakkınızı Aramak İçin bize ulaşın.

 

Dava Yoluyla Geri Dönüş Mümkün mü?

Belli Şartlarda Geri Dönüş Mümkündür. Emniyet Teşkilatlarında Polis Okullarında  ve Bekçilikteki Pozisyonunuza Göre Dava ile Geri Dönüş Değişiklik Gösterir. Bu Nedenle Bize Danışabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bilgi İçin Ara